niedziela, 15 czerwca 2014

OBRAZY DYPLOMOWE

Hej kochani!


Pragnę zaprezentować Wam zdjęcia moich obrazów dyplomowych. Niestety zdjęcia nie oddają efektu towarzyszącego w oglądaniu na żywo, ale lepsze to niż nic. W założeniu każda praca miała symbolizować jedną z dziedzin sztuki, z którymi mam do czynienia codziennie. Było to też swego rodzaju wyzwanie - jak za pomocą jednej techniki zobrazować pozostałe :) Czy mi się to udało pozostawiam do oceny oglądającym. Obrazy wykonane  są techniką mieszaną (głównie farby olejne) na podobraziach. Format prac: 100 x 70 cm. 

Nie da się ukryć, że cykl tych obrazów poświęcony jest portretom - jednak nie jest to temat wiodący jak w moich pracach licencjackich, w których chodziło o konkretne osoby i ich działalność artystyczną. W przypadku obecnych prac nie skupiłam się na pieczołowitym oddaniu podobieństwa czy realizmu. Chciałam pobawić się kolorem i pomysłami. Proszę też nie doszukiwać się jakiś ukrytych treści czy wielkiego przesłania. W sumie można powiedzieć, że te prace mają charakter czysto dekoracyjny (o zgrozo - krzyknęli krytycy sztuki ;P ) Niedługo napiszę post, co sądzę o dzisiejszej sztuce ;)

Z ciekawostek mogę napisać, że obrazy prezentowane są obecnie w Galerii Pentagon, mieszczącej się w budynku Wydziału Sztuki, na którym studiuję. Przyznam, że nie mam jakiejś misji uczestniczenia ze swoimi pracami w wystawach, ale ta jest wyjątkowa i bardzo jestem wdzięczna za możliwość zaprezentowania w niej mojego dyplomu. Pozdrawiam Panią promotor :*

Dodatkowo do dyplomu powstały miniatury tych obrazów, jeden już zaprezentowałam na blogu, resztę umieszczę w swoim czasie w kategorii " Mini Obrazy".


Zapraszam serdecznie do oglądania :)

W kolejności "mniej więcej" jak wiszą w galerii:


"Malarstwo" i "grafika warsztatowa"
"Kolaż" i "Malarstwo 2"
"Krawiectwo" i "Grafika cyfrowa"
 "Rysunek" i "Graffiti"

 "Rękodzieło artystyczne" i "Fotografia"


Moimi osobistymi faworytami są "Malarstwo" i "Krawiectwo" :) Jednak jak znam z doświadczenia każdemu człowiekowi inny spodoba się najbardziej. Jest słodko i kwaśno. Delikatnie i ostro. Wyszło jak wyszło ;)


Pozdrawiam serdecznie,
A.t.1 komentarz:

  1. Mnie najbardziej podoba się Rysunek i Graffiti, są mega! Chociaż reszta też niczego sobie. Pogratulować talentu. :)

    OdpowiedzUsuń